Home Kosova Afrohet moti i keq? Në Kosovë parashikohen shi, breshër dhe shkarkesa të...

Afrohet moti i keq? Në Kosovë parashikohen shi, breshër dhe shkarkesa të forta elektrike

Temperaturat pritet të pësojnë ulje deri në 29 gradë gjatë javës së ardhshme, mirëpo në Kosovë, parashikohen edhe stuhi shiu e vetëtima.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë javës së ardhshme, temperaturat maksimale do të zbresin deri në 29 gradë celsius.

Për të Dielën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell në pjesën e parë të ditës, ndërsa orët të pasdites pritet të depërtojë një front stacionar, i cili do të krijojë vranësira konvektive, duke gjeneruar rrebeshe lokale shiu, breshër dhe shkarkesa të forta elektrike.

Moti i keq me rebesh shiu, breshër e vetëtima përfshiu ditët e fundit vendet si Kroacia, Sllovenia, Serbia dhe disa rajone të Italisë.

Previous articleAkuzohet për krime të rënda/ Çfarë ndodhi? Sëmuret i burgosuri shqiptar në vendin fqinj, dërgohet me urgjencë në spital
Next articleAvokatja rrëfen momentin e vështirë: Vrasësi më dërgoi një letër ku shkruante se ‘nëse dal jashtë këtij burgu, ty do të vras”