Home Politike Afati drejt skadimit/ A do të regjistrohet PD në zgjedhje? Celibashi: Vendimin...

Afati drejt skadimit/ A do të regjistrohet PD në zgjedhje? Celibashi: Vendimin do e marr pasi…

Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashi deklaroi sot se vendimi për regjistrimin e PD do të jepet kur të mbarojë afati prej 48 orësh.

I pyetur nëse do ta regjistrojë PD-në dhe pa deklaratën solemne me firmën e Lulzim Bashës, Celibashi tha se përgjigjja është vendimi që do të marr pasi kalon afati 48 orë që i kam lënë PD për të plotësuar dokumentacionin.

Celibashi: Vendimin do ta marr pasi të mbarojë afati 48-ore për te bërë plotësimin e dokumentacionit.

A jeni më afër regjistrimit të Bashës, pse emëruat komisionerët mbrëmë

Celibashi: Vendimarrja e KQZ e çfarë ndodh është në përputhje me parashikimet e kodit zgjedhor. Ajo u imponua nga rrethanat, nga procedurat që duhet të kryejë një komision. Nuk është rasti i parë që nuk bëhen në mbledhje publike. Janë bërë një pjesë po, një pjesë jo.

Previous articleZbuloni pesë shenjat më inteligjente të horoskopit
Next articleTrëndafila të bardhë dhe qirinj, studentët e Filologjikut kryejnë homazhe për Sikela Perroi që ndërroi jetë nga aksidenti te mbikalimi TEG-ut