Home Politike Abuzim me tendera/ Shkarkohet kryetari i bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla

Abuzim me tendera/ Shkarkohet kryetari i bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla

Kryetari i bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla është shkarkuar nga detyra.

Shkarkimi nga detyre vjen si pasojë e shkeljeve të rënda dhe abuzimet me tendera.

Pak ditë më parë, kryebashkiaku i Bulqizës u arrestua me urdhër të SPAK për “Shkelja e barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike”, dhe “Shpërdorimi i detyre”.

Previous articleKëtë nuk e kishim dëgjuar! Ben Affleck dhe Matt Damon ndanin një llogari bankare, rrëfimi i dy shokëve
Next articlePrinceshat dhe bizelja magjike vjen në Teatrin “Aleksandër Moisiu” në Durrës