Home Politike A është zgjedhur kandidati i PS për bashkinë Vlorë? Ja çfarë thotë...

A është zgjedhur kandidati i PS për bashkinë Vlorë? Ja çfarë thotë Taulant Balla

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka lënë të nënkuptohet se e kanë zgjedhur kandidatin e PS për bashkinë Vlorë.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se po bëjnë sondazhe nëpër qytete të vendi, faktor që do të ndikojë në zgjedhjen e kandidatëve.

“Ne kemi detyrën dhe përgjegjësinë që  kandidatët tanë do të jetë kryetarët e ardhshëm të bashkive.

Ne për këtë nuk mund të konsultohemi vetëm brenda familjes sonë, por  duhet një konsultë më e gjerë me të gjithë komunitetin ku kryetarët e bashkive kanë detyrën dhe përgjegjësinë për të shërbyer.

Nuk njoh metodë më të mirë se sa sondazhi për të kuptuar vlerësimin për punën e bërë dhe atë që është arritur.

PS gjithmonë një nga rezultatet më të mira në shkallë kombëtare  e ka në Vlorë, kështu kandidati do u përgjigjet kërkesave votuesve  të nderuar të Vlorës.”- tha Balla.

Previous articleVideo/ Shoferi harron të vendosë mjetin në frena, fugoni me pasagjerë bie në një përrua në Lezhë
Next articleLufta midis planeve të paqes në Ukrainë