Home Sport Finalja e Conference League në Tiranë mund të sjellë në Tiranë deri...

Finalja e Conference League në Tiranë mund të sjellë në Tiranë deri në 90 mijë tifozë

Një Tiranë ‘e përmbytur’ nga tifozët pritet më 25 maj. Shifrat janë vërtet të jashtëzakonshme. Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije se më 25 maj në Tiranë pritet të sjellë deri në 90 mijë tifozë që do të vijnë nga Italia dhe Holanda.

Drejtuesi i projektit të UECL, Kejdi Tomorri tregon se pas kontakteve me UEFA-n, numri i personave që do të vizitojnë Shqipërinë më 25 maj është rritur rreth 3 herë më shumë pas përcaktimit të finales Roma – Feyenoord.

“Parashikimet para daljes në finale të Romës nuk kanë qenë aq të larta, mirëpo në një kontakt me kolegë të UEFA-s ditën e djeshme, priten të vijnë nga Italia rreth 60 mijë deri në 70 mijë persona, të cilët janë pa bileta, sepse vetëm 4000 mijë do të kenë bileta për në stadium. Ndërkohë, nga Holanda, morëm një informacion nga policia holandeze dje dhe priten nga 18 mijë deri në 20 mijë persona. Do të jetë një fluks i madh tifozësh në Tiranë”, ka thënë ai në Top Channel.

SOURCEbulevard news
Previous articleCaktohet data: Lefter Koka del më 17 maj para apelit të GJKKO
Next articleRozana Radi shpërthen për performancën e Ronela Hajatit: Plane televizive të tmerrshme, ndriçimi dhe efektet speciale mungojnë…