Home Sport 60 mijë tifozë në stadium, ultrasit e Ekuadorit ankohen në kor gjatë...

60 mijë tifozë në stadium, ultrasit e Ekuadorit ankohen në kor gjatë ndeshjes: Duam birra

Ekuadori fitoi 0-2 me Katarin në ndeshjen hapëse të Kupës së Botës 2022. Gjatë takimit, tifozët e Ekuadorit kanë protestuar për mungesën e birrave dhe pijeve të tjera alkoolike në stadium dhe pranë impianteve. “Duam birra”, ishin thirrjet e tyre në kor, me stadiumin që ishte në kapacitet maksimal. Kujtojmë se Katari lejon pijet alkoolike vetëm në zonën e tifozëve (fan zone) dhe në vendet e licensuara.

 

Previous articleEmmanuel Macron sulmohet me shuplakë në mes të Parisit (VIDEO VIRALE)
Next articleRonaldo del me një mesazh të madh para ndeshjes