Home Bota 6.2 ballë, tërmeti i fortë godet ishullin e njohur

6.2 ballë, tërmeti i fortë godet ishullin e njohur

Një tërmet me magnitudë prej 6.2 ballë ka goditur veriun e Kilit, ku deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Qendra amerikane e Gjeologjisë, ka njoftuar se tërmeti ka epiqendrën në 41 kilometra në jugperëndim të qytetit Coquimbo, raportojnë mediat e huaja.

Ishte në një thellësi prej 41 kilometrash, kurse zyra kombëtare për situata emergjente në Kili nuk ka raportuar për të lënduar apo dëme materiale.

Si pasojë e tërmetit të fuqishëm shumë qytete kanë mbetur pa energji elektrike, kurse tashmë kanë filluar të qarkullojnë nëpër rrjetet sociale video të ndryshme të momenti kur dëgjohen dridhjet e para.

Në një video të postuar në

A strong earthquake hit Chile, causing power outages along the coast. pic.twitter.com/N3TpcagSsc

— Sprinter (@Sprinter99800) September 7, 2023 “>Twitter shihet një kafene e mbushur plot me klientë, ku befasisht gjithçka fillon të lëkundet dhe si pasojë e saj ndërpritet energjia elektrike.

Previous article33 vjetori i shpalljes së Kosovës republikë, kryeministri Kurti kujton momentin historik
Next articleProvë ekzistenciale për PD, Gjekmarkaj: Nuk e njoh Berishën si kryetar! Basha është bërë qesharak, më vjen zor që e kam mbështetur