Home Aktualitet 5 muaj pa marrë pagat, punonjësit e inceneratorit të Fierit sërish në...

5 muaj pa marrë pagat, punonjësit e inceneratorit të Fierit sërish në protestë

Punonjësit e inceneratorit të Fierit po protestojnë sërish sot, pasi kanë 5 muaj pa marrë pagat, ndërsa kanë bllokuar hyrjen e automjeteve me mbetje urbane.

30 punonjës të inceneratorit të Fierit kanë që prej muajit janar të këtij viti që nuk kanë marrë pagat.  Sipas punëtorëve, po vazhdojnë të bëjnë punën rutinë, pasi administratori i inceneratorit nuk u jep përgjigje mbi fatin e pagave dhe punës së tyre.

Po sipas tyre, në këtë incenerator nuk ka asnjëri dhe gropa e hedhjes së mbetjeve urbane aktualisht është e bllokuar.

Punëtorët, të cilët janë më së shumti: mirëmbajtës, roje nate, mekanikë, kërcënojnë se do të bllokojnë depozitimin e mbetjeve urbane dhe nuk do të lejojnë asnjë mjet të futet brenda territorit të inceneratorit.

SOURCEbulevard news
Previous articleSpartak Braho: Larg duart nga SPAK-u
Next articleBorrell: BE-ja duhet të konsiderojë përdorimin e rezervave valutore ruse për të rindërtuar Ukrainën