Home Kronika Përshtati lokalin në Fier për shitje të kokainës, arrestohet pronari (EMRI)

Përshtati lokalin në Fier për shitje të kokainës, arrestohet pronari (EMRI)

Një 39-vjeçar është arrestuar në Patos të Fierit pasi përshtati lokalin për shitje të dozave të kokainës. Bëhet fjalë për Ergest Faslliaj.

Gjatë kontrollit policia ka sekuestruar 298 doza të lëndës narkotike kokainë, përzirës për këtë lëndë, peshore elektronike, para të përfituara nga shitja e dozave, një këllëf pistolete dhe 2 celularë.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe shërbimet operacionale të DVP Fier, pas një hetimi disamujor, të kryer në bashkëpunim me Prokurorinë e Fierit, për një rast të përshtatjes së një lokali në Patos, për shitjen në doza, të drogave të forta, kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Vëzhgimi”, si rezultat i të cilit u arrestua shtetasi E. F., 39 vjeç, banues në Margëlliç, Patos.

Gjatë kontrolleve të ushtruara në lokalin në pronësi të 39-vjeçarit, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 298 doza të dyshuara të lëndës narkotike kokainë, një sasi të konsiderueshme perzirësish për këtë lëndë, një peshore elektronike, një shumë parash të dyshuar të përfituar nga shitja e dozave të lëndës narkotike, 1 këllëf pistolete dhe 2 celularë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Përshtatja e lokalit për përdorim droge” dhe “Nxitja për përdorimin e drogës”.

Previous article‘Putin nuk të fal’/ Ish-kryeministri rus për vdekjen e Prigozhin: Nuk kam asnjë dyshim për rolin e tij
Next article“Lëreni Belerin të betohet”, Rama zbulon bisedën private me gazetarin grek (VIDEO)