Home Bota FOTO/Vala e të nxehtit vijon në Evropën Jugore

FOTO/Vala e të nxehtit vijon në Evropën Jugore

Vala e të nxehtit po vazhdon në Evropën Jugore, ndërsa temperaturat në Mesdheun qendror pritet të arrijnë kulmin gjatë ditës së sotme.

Ishulli italian i Sardenjës pritet të shohë një temperaturë maksimale prej 46C (114.8F). Ekspertët kanë paralajmëruar se nxehtësia ekstreme mund të vazhdojë edhe për 10 ditë të tjera në disa zona të Italisë.

Në imazhet e siguruara nga BBC njerëzit shihen duke gjetur mënyra për të përballuar temperaturat e larta.
Previous articleNë fillim rreh brutalisht arbitrin, më pas vret veten dhe lë një mesazh për motrën e tij!
Next articleKur Lionel Messi vjen në një klub, gjithçka ndryshon, deri në 100 mijë dollar bileta për të parë debutimin!