Home Kronika Fier/ Zjarr i frikshëm te ‘Këneta e zezë’, u rrezikuan serat por...

Fier/ Zjarr i frikshëm te ‘Këneta e zezë’, u rrezikuan serat por ndërhynë në kohë zjarrfikësit

Një zjarr i përmasave të frikshme ka rënë ditën e djeshme në zonën e quajtur ‘Këneta e zezë’ në Roskovec.

Si pasojë e flakëve janë djegur rreth 4 hektarë bar i thatë dhe kallama. U rrezikuan disa sera, por falëe ndërhyrjes së ekipit zjarrfikës flakët e vunë nën kontroll.

Previous articlePas 40 vitesh në Divjakë ndërtohet Hidrovori i ri! Rama publikon pamjet: Garanton kullimin e rreth 1400 ha tokë bujqësore
Next article“Unë po i jap Shqipërisë…”/ Geni i Nishtullës ndihet i ofenduar prej ngjyrës së lëkurës: Jam rom, jo gabel