Home Bota Zjarr në një bazë të ushtrisë ruse në Krime, evakuohen 2000 banorë

Zjarr në një bazë të ushtrisë ruse në Krime, evakuohen 2000 banorë

Një zjarr shpërtheu në terrenet e stërvitjes ushtarake në rrethin Kirovske në Gadishullin e Krimesë, guvernatori i Krimesë, Sergei Aksyonov raporton The guardian.

Zjarri detyroi mbylljen e autostradës së afërt Tavrida. Sipas Aksyonov më shumë se 2000 banorë të zonës do të evakuohen nga shtëpitë e tyre për shkak të zjarrit.

Previous articleA po i bën presion Kurtit për Asociacionin? Escobar: Absolutisht
Next articleNë fillim rreh brutalisht arbitrin, më pas vret veten dhe lë një mesazh për motrën e tij!