Home Sport Sacchi: Spalletti, trajner i duhur për Italinë

Sacchi: Spalletti, trajner i duhur për Italinë

Ikona e futbollit italian, Arrigo Sacchi mendon se Luciano Spalletti është njeriu i duhur për të drejtuar Kombëtaren e Italisë.

Spalletti dje zyrtarisht mori drejtimin e “Azurrëve” pasi ditë më parë nga kreu i bankinës italiane u largua Roberto Mancini.

Sacchi duke folur për “La Gazzetta dello” është shprehur i bindur se ish-trajneri i Napolit, është zgjedhje e duhur për Kombëtaren italiane.

 “Gjatë karrierës së tij dhe në periudhën e fundit te Napoli, ai ka treguar se mund të bëjë gjera të mëdha”, tha Sacchi.

Spalletti në sezonin e fundit me Napolin fitojë titullin e kampionit në Itali. Sacchi është i bindur se Italia mund të shkojë larg nën drejtimin e Spallettit.

Previous articleBuffon: Napoli, Inter dhe Juventus janë favoritë për të fituar Serie A
Next articleWagner ende përdor Facebook-un për të rekrutuar luftëtarë, pavarësisht se Meta tha se përmbajtje të tilla do të hiqen