Home Rajoni Kosovë/ Mbi 742 mijë qytetarë të vaksinuar me dozën e dytë kundër...

Kosovë/ Mbi 742 mijë qytetarë të vaksinuar me dozën e dytë kundër COVID-19

Për mbrojtje nga koronavirus qytetarëve iu është bërë thirrje që marrinë vaksinat antiCOVID-19.

Prej fillimit të procesit të vaksinimit, në Kosovë janë dhënë 1.585.044 doza të vaksinës antiCOVID-19. Ndërsa, 742.830 qytetarë janë vaksinuar edhe me dozën e dytë të kësaj vaksine.

Kështu bëhet e ditur në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK).

Aktualisht në Kosovë janë 447 raste aktive me coronavirus.

IKShPK njoftoi të martën për 11 raste të reja me COVID-19. Në këtë raport u bë e ditur edhe se asnjë qytetarë nuk ndërroi jetë si pasojë e infektimit me këtë virus.

Previous article“Është akullore, zagarët e tij punojnë për të”/ Braho hedh akuzat e forta ndaj Vangjush Dakos
Next articleFluksi i emigrantëve, Merkel telefonon Putinin: Sjellja e Bjellorusisë është jo humane dhe e papranueshme