W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

120 mijë banorë në Durrës të papërfaqësuar në këshillin e bashkisë

Durres

      nga Xhevahir Gradica Afro gjysma e komunitetit që jeton në bashkinë e re të Durrësit nuk është i përfaqësuar në këshillin bashkiak. Ky lajm është bërë i ditur nga burimet e interesuara të cilat synojnë të nxjerrin në pah neglizhencën e hapur të subjekteve politike. Partitë politike kanë lënë jashtë përfaqësimit të […]

FRD zhgënjen në Durrës në prezantimin e parë në zgjedhjet lokale

FRD_Logo-01-600x428

Xhevahir Gradica Socialistët dhe aleati i tyre më i rëndësishëm Meta nuk do të kenë fare nevojën e mandateve të partisë së Topit, Idrizit, Milos dhe të aleatëve të vegjël për të qeverisur Durrësin ngase kanë mundur të sigurojnë bashkërisht shumicën e mandateve në këshillin e ri bashkiak. Kontrata e lidhur në prag të hapjes […]

Sejdini dhe Toska triumfojnë mbi kandidatët e djathtë, Elbasani fitohet thellë nga e majta

posteri altin toska cerrik

Qazim Sejdini  dhe Altin Toska , kanë fituar thellë në Bashkitë e tyre të reja. Sejdini e ka thelluar rezultatin duke treguar se në Elbasan ka fituar bindja, arsyeja, alternative e Drejtimit të Duhur, kanë fituar premtimet e realizuara  nga Qeveria dhe Kryeministri Rama, kanë fituar premtimet e Qazim Sejdinit dhe fjhala e mbajtur ndaj […]

Kryebashkiaku i Durrësit me banorët e ish-Kënetës: “Këtu do të realizoj projektin e jetës” Gjelbërim brenda 3 vjetësh, me zbatimin e Projektit “Paulounia”

paulounia 4

  Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për bashkinë e Durrësit, z. Vangjush Dako, është takuar sërish me banorët e zonës së njohur me emërtimin ish-Këneta, apo Durrësi i Ri sikurse e quan kryebashkiaku Dako.Përveç sfidës së urbanizimit të kësaj zone, kandidati socialist ka edhe një projekt për gjelbërimin intensiv të saj. Në çdo banesë, […]

Dako me Komunitetin Rom: “Ky është mandati i mbështetjes për njerëzit në nevojë”

vangjush dako

Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për Bashkinë e Durrësit, z. Vangjush Dako, është takuar me përfaqësues të komunitetit rom dhe egjiptian të Partisë për Evropianizim dhe Integrim në mjediset e pallatit të kulturës “Aleksandër Moisiu”. Gjatë bashkëbisedimit, Dako ka rikonfirmuar sërish gatishmërinë për mbështjetjen e njerëzve në nevojë në mandatin e ri, me projekte […]

Dako me banorët e Shkozetit: “Rikualifikim i hapësirave dhe rikonstruksion i fasadave”

DSC_4000

Nga zona e Shkozetit, kandidati i Aleancës për Shqipërinë Evropiane për bashkinë e Durrësit, z. Vangjush Dako, ka deklaruar se në muajt janar-shkurt të vitit të ardhshëm të gjitha blloqet e banimit do të rikualifikohen për të vazhduar me lyerjen e fasadave dhe izolimin me polisterol të pallateve me sistemin kapot, në mënyrë që banorët […]

Dako me banorët e Spitallës: “Zhvillimin ekonomik e mbështesim tek toka dhe deti”. Mbështesim sektorin e peshkimit, si mundësi për punësimin e shumë njerëzve

DSC_3177

  Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Evropiane, z. Vangjush Dako ka mbërritur në lagjen 15 të Spitallës, ku është pritur nga një numër i madh banorësh të zonës. Në këtë takim kanë marrë pjesë edhe ministri i Mjedisit, z. Lefter Koka, si dhe ai i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, z. Blendi Klosi. Në fjalën e […]

Durrës, Parku Arkeologjik në shërbim të zhvillimit të turizimit, Dako merr pjesë në përurimin e kompleksit monumental “Gladiatorët”

vangjush dako

Kryetari i bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka marrë pjesë në përurimin e kompleksit monumental “Gladiatorët”, vepër e Skulptorit të Popullit Janaq Paço. Statujat e dy gladiatorëve janë krijuar nga skulptori Janaq Paço që në vitin 1974, me porosi të arkeologut të mirënjohur Vangjel Toçi. Kryebashkiaku Dako në fjalën e tij tha se: “ne bëjmë […]

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma u takua me shoqatën e personave që nuk dëgjojnë

grida duma

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma u takua me shoqatën e personave që nuk dëgjojnë. Në këtë takim të përzemërt, për të cilën ata nuk e kishin realizuar asnjëherë me kryetarin e bashkisë, Duma u shpreh se ata do të kenë një qendër të posaçme për aktivitetet e tyre si dhe do të jenë […]

Duma: Do ta çojmë bashkinë e Durrësit në një etapë tjetër, pa varfëri dhe me dinjitet

grida duma

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma shpalosi programin në lagjen nr 8 në qytet. Duma tha se do të ruhen veprat arkeologjike në qytet dhe se ka një plan për shpëtimin dhe rivitalizimin e tyre. Ajo u shpreh se duhet të shpëtojmë qytetin dhe të nxjerrim në pah historinë antike.“Do ruajmë pasurinë tonë të […]

Na ndiqni dhe ne facebook

Voto dhe ti sondazhet tona:

Ku do ti kaloni pushimet verore ?
Jashtë vendit
Brënda vendit
Akoma nuk e dimë
View Result
See all polls and results

Reklama:

ujesjellesi ukd 1 faqe per gazeten_Page_2

rsz_reklama_orkidese_

© 2015 Gazeta Bulevard. All Rights Reserved. Log in -