W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012

Osman Stafa: Qytetarë, të përfitojmë nga përmbytja që t’i përmbysim

osman stafa

Kryetari i opozitës në Durrës Osman Stafa jo vetëm që nuk ka ndërruar tonet po nuk ka ndërruar as fjalitë në reagimete  tij kundra qeverisë dhe sidomos ndaj asaj që ai e quan dyshja Rama Dako. Në një postim në rrjetet sociale Stafa është treguar mjaft i ashpër  duke bërë thirrje të hapur për tu […]

Droga në Portin e Durrësit Erion Braçe: Rapiskan, kur aksionet e kompanisë shiten per 490 lekë tek një ofrues shërbimesh mjekësore

Deputeti-i-PS-Erion-Brace-duke-folur-gjate-nje-konference-shtypi

Ngjarja skandaloze e kapjes së një sasie të madhe droge që ka kaluar nga porti i Durrësit në portin e barit duket se ka sjellë në kujtesë të gjithëve një reagim të para pak kohëve të deputetit Erion Brace i cili sulmoi ashpër në atë kohë mënyrën se si ishte dhënë me koncension  një kompanie […]

Firmat “Po na falimenton kryetari bashkisë dhe sekserët”

veliaj2

Mungesa e dëshirës nga kryetari Bashkisë Tiranës  Erion Veliaj për të firmosur situacionet dhe urdhër-pagesat e ndertuesve, po i  çon këta të fundit drejt falimentimit. Mbi 180 biznesmenë i kanë nisur një letër  proteste Kryeministrit Edi Rama, ku i kërkojnë me urgjencë, shlyerjen e pagesave financiare lidhur me përfundimin e dhjetra projekteve të investimeve publike. […]

Në drejtorinë e Arsimit në Durrës flitet si në kohën e Filipit të PD, me fjalë të pista

Dr arsimore

Në drejtorinë arsimore në Durrës nuk keni pse friksoheni. Asgjë nuk ndodh. Ka njerëz që ulërasin dhe shajnë drejtoreshën, po vetëm kaq. Është kthyer fjalori i Filipit të PD dhe natyrisht edhe i zonjës Bllani që shkoi më shumë se fjalori për hir të së vërtetës. Burime për gazetën kanë bërë të ditur se qytetarët […]

Vangjush Dako merr pjesë në ceremoninë solemne për 71 vjetorin e çlirimit të Durrësit

DSC_0179

 Bashkia e Durrësit ka organizuar ceremoninë solemne  me rastin e 14 Nëntorit, ditës së çlirimit të Durrësit nga pushtuesit nazifashistë në 1944. Në këtë ceremoni merrnin pjesë kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako, Ministri i Mirëqënies Sociale Blendi Klosi, prefekti Roland Xhelilaj, deputetja e Durrësit Klodiana Spahiu, kreu i organizatës së veteranëve të LANÇ-it […]

Kryebashkiaku i Durrësit në aktivitetin organizuar me rastin e Ditës Botërore të Diabetit

DSC_0273

Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka marrë pjesë në aktivitetin e organizuar me rastin e ditës botërore të diabetit pranë pallatit të kulturës A.Moisiu në Durrës. Ky aktivitet është organizuar nga shoqata e diabetit, spitali rajonal Durrës, ISHP, fondi i sigurimeve shëndetësore në bashkëpunim me Bashkinë e Durrësit ku tema ka qenë që […]

Kryetari Bashkisë Toska: Kinezët interes për naftën, ujësjellësin dhe bujqësinë

Stadtansicht Elbasan

Nga Bujar  Xhelili Investimet kineze së shpejti do të dynden drejt Cerrikut, qytetit të fituar nga LSI në zgjedhjet e fundit lokale.  Kryetari Bashkisë Cerrikut zoti Altin Toska i tha “Bulevard” se “shumë shpejt investimet kineze do të jenë të pranishme në qytetin tonë, dhe kjo është një gjë shumë e rëndësishme për ne dhe […]

Dako: Vija bregdetare është e pastër falë punës intensive të ndërmarrjeve të bashkisë dhe forcave të ushtrisë

12194547_927819093962627_4564083692896791023_o

Kryebashkiaku i Durrësit Dako deklaroi se Bashkia është e angazhuar maksimalisht që bregdeti i Durrësit të jetë i pastër jo vetëm gjatë sezonit turistik por gjatë gjithë vitit I garantojmë qytetarët që tashmë vija bregdetare e plazhit të Durrësit është e pastër kështu ka deklaruar kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako i cili ka […]

Bizneset në Elbasan kundër kuponit tatimor

IMG_39392

Tatimet kërkojnë ndihmën e Policisë  –  Nga Bujar  Xhelili Drejtoria e Tatimeve në Elbasan ndjehet e pafuqishme për të ndalur furinë e madhe të bizneseve që janë kundër kuponit tatimor dhe kasës fiskale. Madje në dhjetra raste ka patur edhe përplasje mes tyre dhe biznesmenëve apo tregëtarëve që ankohen se “nuk janë në gjendje të […]

Sejdini pret Ambasadoren e Sllovenisë, interes për të mbështetur disa projekte mjedisore në Elbasan.

Tomasova-Sejdini

Nga Bujar  Xhelili Ambasadorja e Sllovenisë në Tiranë Lea Stançiç është pritur në një takim pune nga kryetari i Bashksië së Elbasanit  zoti  Qazim Sejdini. Ky takim konsistonte në mbështetjen konkrete që Qeveria Sllovene synon të japë për disa projekte mjedisore në qytetin e Elbasanit. Gjatë bisedës mes tyre, zoti Sejdini dhe zonja Stançiç folën […]

Na ndiqni dhe ne facebook

Voto dhe ti sondazhet tona:

A do te shkoje Shqiperia ne zgjedhje te parakohshme?
Po
Jo
Nuk e dime
View Result
See all polls and results

Reklama:

ujesjellesi ukd 1 faqe per gazeten_Page_2

rsz_reklama_orkidese_

© 2015 Gazeta Bulevard. All Rights Reserved. Log in -