W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Home » Author Archive
Stories written by GazetaBulevard

Sot Partia Demokratike e Durrësit zgjedh kryetarin mes pesë kandidatëve

MK_1

Nga Xhevahir Gradica / Sot antarësia e Partisë Demokratike në Durrës do të vendosë për kreun e degës gjatë procesit zgjedhor që do të nisë në orët e paradites. Janë 560 delegatë të ftuar për të qenë pjesë e këtij procesi që vjen një herë në katër vite në strukturat politike. Për dy muaj rresht […]

CV-ja e kandidatit Ardian Muka

ardian-muka

Ardian Mihal Muka Datelindja : 05 Gusht 1967 Vendlinda : Durres Vendbanimi :Durres -Diplomuar ne Urbanistike,prane Universitetit te Tiranes,ne Fakultetin e Inxhinierse se Ndertimit,ne vitin 1990 -Arsimi i mesem i pergjithshem,prane shkolles se mesme “Gjergj Kastrioti Skenderbeu ” Durres ,ne vitet 1982-85 -Specializuar ne real estate, prane Regione Lombardia-Milano ne vitin 1994,per menaxhim pasurish te […]

CV-ja e kandidates Mirlinda Çeka

mirlinda ceka

Mirlinda Qazim (Hoxha) Çeka                            1976 – 1979    Shkolla e mesme e pergjithshme ” Naim Frasheri” Durres 1979 – 1984    Inxhinieri Mekanike ne Universitetin e Tiranes , DegaTransport 1990  Kurs specializimi per kontrollin e Cilesise. Dhjetor 1998       Diplloma si inxh. Mekanike Transport ne Universitetin e Tiranes njevleresim Diplloma Spanjolle si […]

CV-ja e kandidatit Dritan Burgija

burgija

Dritan  Burgija P. 1887, RR. MARIN BARLETI, DURRES, SHQIPERI +355 52 232391, +355 682025888 dritanburgija@yahoo.com 25.09.1973 -21.01.2011 – 18.11.2013 Ministria e Punes Ceshtjeve Sociale dhe Shanseve te Barabarta Drejtoria e Pergjithshme e Sherbimeve Mbeshtetese Drejtor  I Drejtorise se Sherbimeve te Brendeshme -01.08.2007- 20.01.2011, LEDA  SHPK, Drejtor  I administrates -1993 – 2007, Sipermarres ne biznes privat. […]

CV-ja e kandidatit Arben Keçi

001

Arben Keçi Lindur më 22 dhjetor 1962 në Durrës 1988 I diplomuar në Universitetin e Tiranës, Fakulteti i Inxhinierisë së ndërtimit, dega Gjeodezi 1988-1991 Inxhinier në Ndërmarrjen e ndërtimit të hekurudhave Laç 1991-1995 Inxhinier, kryeinxhinier, Drejtoria e Përgjitshhme e Hekurudhës Shqiptare 1995-1998 Drejtor Drejtoria e Përgjitshhme e Hekurudhës Shqiptare 1998 shkarkohet nga puna për motive […]

Cv-ja e kandidatit Osman Stafa

stafa

Osman Stafa -Lindur më 20.01.1965 -Ka mbaruar studimet e larta Ekonomi-Financë 1987-1991 -Lider i lëvizjes studentore dhjetor  1990 -Firmëtar në themelimin e PD -Kryetar i grupit të grevës në takim me ish kryeministrin Adil Çarçani -Për tërë kontributin e dhënë është dekoruar me medaljen e Trimërisë -1992-1994 Kryetar I policisë financiare Durrës-Krujë -1994-1997 ka punuar […]

Pse PD sot është në garë me identitetin e saj?

turi

Nga Artur llana / Durrësi do të ketë sot kreun e  ri të PD. Kjo nuk është vetëm një ngjarje për demokratët por edhe për socialistët. Të parët do të shohin fytyrën e tyre opozitare, ndërsa të dytët do të shohin fytyrën e pushtetit. Zgjedhja e kreut të PD, degës së dytë më të madhe […]

Alfred Mullaraj merr pjesë në konferencën e prezantimit të nismave për rajonin e Adriatikut dhe Jonit

alfred mullaraj ne Bruksel

Kreu i këshillit të Qarkut Durrës, Alfred Mullaraj, ka marrë pjesë në një konferencë të zhvilluar në  Bruksel, në kuadër të projektit AdriGov në konferencën me temë “EU Strategy for the Adriatic and Ionian Region and Synergies ëith the EU Direct Funding Programmes”. Qëllimi i kësaj konference ishte prezantimi i nismave dhe programeve kryesore të […]

Bashkia e Durrësit me këshill të ri të kulturës

durres_bashkia

Këshilli i bashkisë së Durrësit ka rënë në ujdi për të lënë pas përplasjet e tejzgjatura lidhur me listën emërore të përbërjes së këshillit të kulturës. Për shkak të përfshirjes në këtë listë të emrave të kontestuar këshilltarët kanë replikuar gjatë duke bërë që komisioni në fjalë të mbetej pezull për muaj të tërë. Një […]

Ujësjellësi zbulon dhjetra lidhje të paligjshme të ujit të pishëm në Plazh

ukd

Rritja e kërkesës për ujë të pishëm kryesisht në pallatet, restorantet, shtëpitë dhe hotelet buzë deti ka ndeshur në një sërë problemesh. Ndërhyrjet e paligjshme, lidhjet abuzive, dëmtimi rrjetit, devijimi tubacioneve, dëmtimi matësve etj janë raportuar si çështje serioze në disa pika kryesisht në Plazhin e Durrësit, por jo vetëm aty. Administrata e ujësjellësit bëhet […]

Na ndiqni dhe ne facebook

Voto dhe ti sondazhet tona:

Nese do te beni pushime verore kete vit, a do ti beni ato ne Shqiperi?
Po
Jo
Nuk mund ta di
View Result
See all polls and results
ujesjellesi ukd 1 faqe per gazeten_Page_2

© 2014 Gazeta Bulevard. All Rights Reserved. Log in -