W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Home » Author Archive
Stories written by GazetaBulevard

Miss America 2015 : Fituese, është Miss New York Kira Kazantsev 22 vjeçe

mis amerika10

ATLANTIC CITY NJ: Nga një garë nga më të vështirat në botë, për një juri e cila doqoftë, ajo është shumë e vështirë të zgjedhësh më të bukurën – “mbasi bukruia e tyre nuk ka fund” thonë ekspertët amerikanë të përzgjedhjes së bukurisë. Të gjitha vajzat, thonë ata që kunkurojnë për bukurinë në Misset – […]

Xhaxhi militanti mbledh 6 mijë firma për të mos prishur bunkerin

Presentation1

Sa vjen dhe ashpërsohet gara për peticione në Durrës lidhur me prishjet e objektëve që janë nostalgji dhe krenari për qytetin e Durrësit. Pasi shoqëria civile e PD ka njoftuar se janë mbledhur rreth 5500 firma për të mos u prishur shatërvani, një tjetër peticion ka dalë në skenë. Madje ai duket se është në […]

Zgjidhen drejtuesit lokal të PD. Osman Stafa shmang skenarin e turpshëm të klanit Cara

osman stafa

Kryetari i PD-së së Durrësit Osman Stafa ja ka dalë të shmang të një përplasje të radhës në mbledhjen e kryesisë, ndërsa duket se përfundimisht ai ka vënë veton ndaj klanëve që e kanë mbajtur peng këtë parti në mënyrën se si e kanë menaxhuar dhe se si kanë menduar ta komandojnë këto dy muaj. […]

Anullohet përzgjedhja e drejtorëve, shkollat e Durrësit në kaos të plotë

Lindita Muka

Nga Xhevahir Gradica / Anullimi i procesit të përzgjedhjes së drejtorëve dhe zëvendësdrejtorëve në shkollat e arsimit parauniversitar është shoqëruar me kaos të plotë të procesit mësimor ditën e parë të shkollës. Drejtoria arsimore në Durrës ka bërë gati një listë të gjatë me emrat e personave që do të jenë drejtorë në shkollat 9-vjeçare, […]

Ja tre kandidatët nga ku Basha do të zgjedhë sekretarin e PD të Durrësit

ivo

Tre janë emrat që kanë mbërritur mbi tavolinën e Bashës për të zgjedhur numrin dy të degës së PD në Durrës. Pas shumë debatesh dhe pasi është sheshuar mosmarrveshja për nënkryetarët, kryesia e PD ka përcakltuar edhe tre emrat që do të shkojnë në Tiranë për të zgjedhur nr 2 të Pd që është sekretari […]

Osman Stafa rikthen homazhet në Durrës në ditën e vrasjes së Azem Hajdarit. Bylykbashi, Cara dhe Halimi tallen para bustit te Azemit

pervjetori i azemit

Simpatizantë të shumtë të ish liderit të dhjetorit Azem Hajdari, pas shumë vitesh mungesë organizimi janë mbledhur para bustit të tij për të përkujtuar 16 vjetorin e vrasjes nga klika mafioze në pushtet. Në fakt aktiviteti që kishte tetë vite që nuk organizohej në Durrës është bërë i mundur nga ish lideri dhjetorit Osman Stafa, […]

Vangjush Dako uron nxënësit në ditën e parë të shkollës

ceremonia 2

Në ditën e parë të shkollës kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka vizituar shkollën e mesme të përgjithshme “Gjergj Kastrioti” për të përshëndetur nxënësit në fillimin e vitit të ri shkollor. Gjithashtu kryebashkiaku Dako ka zgjedhur këtë shkollë edhe për të vazhduar nismën e Bashkisë që ka të bëjë me shtimin e sipërfaqeve […]

Kreu i PD Durrës: Policia larg politizimit dhe të tregojnë profesionalizëm

stafa

Dega e Partisë Demokratike në Durrës denoncon nivelin në rritje të kriminalitet. Tashmë, me të drejtë, mund të themi se siguria e qytetarëve në Durrës është në ditët e saj më të këqija. I riu, që pak ditë më parë u plagos rëndë, në zonën e Plazhit të Durrësit, është ndarë nga jeta. Partia Demokratike, […]

Nis investimi rrugës hyrëse përgjatë murit të portit të Durrësit

829BT9b

Marrin fund debatet lidhur me ndërtimin e rrugës së re që do të përshkojë gjatësinë nga Ura Dajlanit drejt shëtitores “Taulantia” në Durrës. Ka më shumë se pesë vite që investimi është mbajtur peng për shkak të mosmarrëveshjeve mes bashkisë së Durrësit, portit dhe hekurudhës shqiptare. Bashkia në kuadrin e investitorit ka qenë e gatshme […]

Dako pret aktorin e famshëm të kinemase serbe dhe europiane Miki Manojloviç

IMG_3671

Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka pritur në një takim aktorin e famshëm të kinemasë serbe dhe europiane Miki Manojloviç, protagonist i shumë filmave dhe ylli i filmave të Emir Kusturicës. Manojloviç është i pranishem në Durrës International Film Summer Fest. Në këtë takim merrte pjesë edhe ambasadori i Serbisë në Tiranë Miroljub […]

Na ndiqni dhe ne facebook

Voto dhe ti sondazhet tona:

See all polls and results
ujesjellesi ukd 1 faqe per gazeten_Page_2 rsz_reklama_orkidese_

© 2014 Gazeta Bulevard. All Rights Reserved. Log in -